Sztuka wzbogacania się

Sztuka wzbogacania się


30 grudnia 2018

„Turkusowe finanse” to nie tylko blog o finansach, ale również o ciekawych książkach, wartych przeczytania. Streściłam dla Was książeczkę „Sztuka wzbogacania się” napisaną … ponad 100 lat temu przez Wallace D. Wattles`a. Książka ta okazała się światowym bestsellerem, zainspirowała również Rhondę Byrne do stworzenia „Sekretu”, o którym większość z nas słyszała. Moim zdaniem, można powiedzieć, że jest  swego rodzaju „biblią” rozwoju osobistego.

Książka ta opiera się na filozofii orientalnej oraz filozofii Descartesa, Spinozy, Leibnitza, Schopenhauera, Emersona i Hegla, przyciąga swoją logiką płynącą z nauk ścisłych, dlatego w przypadku zastosowania się do wszystkich zaleceń, niepowodzenie w osiągnięciu bogactwa jest wykluczone.

W „Sztuce wzbogacania się” Wallace D. Wattles  odpowiada na poniższe pytania:

  • Czy jest tak, że ktoś ma monopol na sprzyjające okoliczności?
  • Dlaczego pragnienie bogactwa jest zgodne z naturą człowieka?
  • W jaki sposób przychodzi bogactwo?
  • Jak myśleć w sposób prowadzący do bogactwa?
  • Jak wykorzystać wolę?
  • Jak efektywnie działać?
  • Jak bardzo pomoże Ci wdzięczność?
  • Jak być człowiekiem postępu?
  • Jak swoimi myślami kształtować rzeczywistość?
  • Dlaczego biedni nie potrzebują dobroczynności?

Przeczytanie tej książki zajmie Wam kilka godzin, a poniższego streszczenia kilkadziesiąt minut. Miłej lektury!

 

W jaki sposób przychodzi bogactwo?

Daj każdemu człowiekowi więcej niż od niego bierzesz. Daj innym ludziom więcej w wartości użytkowej niż od niego bierzesz w wartości gotówkowej.

Myślenie w pewien sposób

Stwórz wyraźny, precyzyjny, mentalny obraz tego, czego pragniesz. Skupiaj się tylko na tym czego pragniesz i utwórz w swoim umyśle  wyrazisty obraz tego, jak będzie wyglądać rzeczywistość, gdy już to dostaniesz. Musisz mieć ten obraz w swoim umyśle bez przerwy.

Wszystko czego potrzeba to wiedzieć czego się pragnie i pragnąć tego tak mocno, by to uczucie pozostało w myślach. Za wyrazistym obrazem tego czego pragniesz musi stać niezachwiana wiara w to, że ta rzecz już jest Twoja, że jest na wyciągnięcie ręki i wszystko co trzeba zrobić to sięgnąć po nią. Trzymaj się tej Umysłowej Własności i nie zachwiej się w wierze, że jest ona prawdziwa.

Bądź wdzięczny cały czas, tak jak będziesz wdzięczny kiedy to czego pragniesz stanie się rzeczywistością.

Odpowiedź na modlitwę nie przychodzi według wiary, kiedy mówisz, ale wiary kiedy pracujesz.

W momencie stworzenia wyrazistej wizji, proces otrzymywania został aktywowany. Myśl i mów o wszystkich rzeczach, o które prosiłeś, jakbyś był ich właścicielem.

Wyobraź sobie otoczenie i warunki finansowe dokładnie tak jakbyś chciał, żeby one wyglądały i żyj cały czas w tych wyobrażeniach. Trzymaj się WIARY, że marzenie staje się rzeczywistością i CELU by je zrealizować. To wiara i cel wykorzystane przez wyobraźnię odróżniają naukowca od marzyciela.

Naucz się prawidłowego wykorzystywania WOLI.

 

Jak wykorzystać wolę?

Musisz zmusić siebie samego – przy użyciu siły woli – do myślenia i czynienia rzeczy właściwych.  Jest to uzasadnione użycie woli w celu zdobycia tego, czego pragniesz – w utrzymaniu siebie samego na właściwym kursie. Używaj siły swojej woli by myśleć i postępować w Pewien Sposób.

Im bardziej stabilne są Twoja wiara i przekonanie, tym szybciej staniesz się bogaty, ponieważ Twoje wpływy na materię będą zawsze pozytywne. Wątpliwości lub brak wiary na pewno spowodują ruch od Ciebie, tak jak wiara i przekonanie spowodują ruch w Twoim kierunku.

Najlepszą rzeczą jaką możesz uczynić dla całego świata, jest danie z siebie wszystkiego.

 

Działanie w Pewien Sposób

Prowadzenie i kontrola procesu twórczego nie należą do Ciebie, wszystko co musisz zrobić to zachować swoją wizję, trzymać się celu, wierzyć i być wdzięcznym. Musisz jednak Działać w Pewien Sposób, by móc przyjąć to co należy do Ciebie, kiedy to przyjdzie, by móc spotkać się z rzeczami znajdującymi się na Twoim obrazie i umieścić je we właściwym miejscu, kiedy przybędą.

Kiedy rzeczy dotrą do Ciebie, będą się znajdować w rękach innych ludzi, którzy poproszą o ich równowartość. Jedynym sposobem na dostanie tego, co należy do Ciebie, jest danie drugiemu człowiekowi tego, co należy do niego.

Rzecz, której pragniesz jest dostarczana do Ciebie poprzez myśl; poprzez działanie natomiast ją przyjmujesz.

Musisz działać TERAZ, nie możesz działać w przeszłości ani w przyszłości.

Nie możesz działać tam gdzie Cię nie ma, nie możesz działać tam gdzie byłeś, ani tam gdzie zamierzasz być, możesz działać tylko tam gdzie się znajdujesz.

Nie czekaj na zmianę środowiska, zanim zaczniesz działać, zmień środowisko poprzez działanie. Możesz tak podziałać na środowisko, w którym się znajdujesz, że zostaniesz przeniesiony do lepszego środowiska. Utrzymaj z wiarą i celem wizję siebie w lepszym środowisku, ale włóż całe swoje serce, siłę i umysł w oddziaływanie na obecne okoliczności.

Trzymaj się obrazu tego, czego pragniesz i działaj TERAZ.

Trzymaj się wizji siebie we właściwym zajęciu – z celem, by się tam dostać i z wiarą, że się tam dostaniesz i zbliżasz do niego właśnie w tym momencie, ale DZIAŁAJ w swoim obecnym środowisku. Użyj swojej obecnej działalności jako środka, by zdobyć lepsze zajęcie, oraz użyj swojego obecnego środowiska, by dostać się do lepszego środowiska. Twoja wizja odpowiedniego zajęcia, jeśli jest utrzymana z wiarą i świadomością celu, spowoduje, że Bóg skieruje właściwą formę działalności w Twoją stronę, a Twoje działalnie, jeśli zostanie wykonane w Pewien Sposób, skieruje Cię w kierunku tej działalności.

Trzymaj się wizji siebie w pracy jaką chcesz wykonywać, podczas działania z wiarą i celem w pracy, którą posiadasz, a na pewno zmienisz miejsce zatrudnienia na to właściwe.

Twoja wizja i wiara wprawią w ruch twórczą siłę, by przysunąć to miejsce w Twoim kierunku, a Twoje działanie sprawi, że siły w środowisku, w którym się znajdujesz, przeniosą Cię bliżej tego miejsca.

 

Efektywne działanie

Musisz używać swoich myśli w sposób wcześniej wskazany i zacząć robić to co możesz – tam, gdzie się znajdujesz. Możesz posunąć się naprzód tylko poprzez bycie większym niż Twoje obecne miejsce, żaden człowiek, który zostawia niedokończoną pracę w swoim obecnym miejscu nie jest większy niż ono samo. Świat idzie naprzód tylko dzięki tym, którzy wypełniają więcej niż swoją obecną przestrzeń.

Postęp świata jest opóźniony tylko przez tych, którzy nie wypełniają miejsca, które zajmują, należą oni do poprzedniej epoki i niższego etapu lub płaszczyzny życia, a ich skłonnością jest degeneracja.

Kiedy organizm posiada więcej życia, niż może wyrazić w swoich funkcjach, rozwija wszystkie organy i powstaje nowy gatunek.

Każdy dzień jest albo dniem sukcesu, albo dniem porażki, ale tylko dni sukcesu przynoszą Ci to czego pragniesz. Jeśli każdy dzień jest porażką, nigdy nie będziesz mógł stać się bogatym, jeśli każdy dzień jest sukcesem, nie możesz ponieść porażki w staniu się bogatym.

Jeśli istnieje coś co może być zrobione dzisiaj, a Ty tego nie robisz, ponosisz porażkę, jeśli chodzi o tą rzecz, a konsekwencje tego mogą być bardziej tragiczne, niż sobie wyobrażasz.

Nie możesz przewidzieć rezultatu nawet najbardziej trywialnego działania, nie znasz mechanizmu wszystkich sił, które zostały wprawione przez Ciebie w ruch. Dużo może zależeć od wykonania przez Ciebie jakiejś prostej czynności, to może być właśnie ta czynność, która otworzy wrota prowadzące do ogromnych możliwości. Nigdy nie poznasz wszystkich kombinacji jakie Bóg sporządza dla Ciebie w świecie rzeczy materialnych i ludzkich spraw; Twoje zaniedbanie lub niewykonanie jakiejś małej rzeczy może spowodować długie opóźnienie w dostarczeniu przez Ciebie tego, czego chcesz.

Rób każdego dnia wszystko, co może być zrobione tego dnia.

Nie musisz się spieszyć próbując wykonać na oślep jak najwięcej rzeczy w jak najkrótszym czasie. Tak naprawdę nie liczy się liczba rzeczy, które wykonujesz, ale EFEKTYWNOŚĆ każdej czynności. Każda czynność jest w sobie albo sukcesem, albo porażką. Każda czynność jest w sobie efektywna, albo nieefektywna. Każde nieefektywne działanie jest porażką, więc jeśli spędzisz swoje życie działając nieefektywnie, stanie się ono porażką. Jeśli wszystkie Twoje działania są nieefektywne, to im więcej ich wykonujesz, tym gorzej dla Ciebie.

Z drugiej strony każde efektywne działanie jest w sobie sukcesem i jeśli każda Twoja czynność jest efektywna, to całe Twoje życie MUSI być SUKCESEM.

Przyczyną porażki jest robienie zbyt dużej liczby rzeczy w nieefektywny sposób i niedostateczna ilość efektywnego działania.

Zobaczysz, że jeśli nie będziesz podejmował nieefektywnych działań oraz wykonasz dostateczną liczbę efektywnych czynności, to staniesz się bogaty. Jeśli obecnie możesz uczynić każde Twoje działanie efektywnym, przekonasz się znowu, że zdobywanie bogactwa jest ograniczone do nauki ścisłej, jaką jest matematyka.

Cała sprawa zamyka się w pytaniu, czy każda Twoja czynność może być efektywna. Nie ma wątpliwości co do tego, że jesteś w stanie tak działać.

Każde działanie możesz uczynić sukcesem, ponieważ CAŁA MOC pracuje z Tobą, a ona nie może zawieźć. Moc jest do Twoich usług, a żeby uczynić każde działanie efektywnym, musisz włożyć w nie MOC. Każde działalnie jest albo słabe albo mocne, a jeśli każde z nich jest mocne, to postępujesz w Pewien Sposób, który uczyni Cię bogatym.

Każde działanie może stać się mocne i efektywne, jeśli utrzymujesz swoją wizję w trakcie jego wykonywania i wkładasz w nie całą moc swojej WIARY i CELU.  Właśnie w tym puncie ponoszą porażkę ludzie, którzy oddzielają siłę umysłu od swojego działania. Używają oni siły umysłu w jednym miejscu i w jednym czasie, a działają w innym miejscu i w innym czasie. Ich działania zatem nie są w sobie sukcesem; zbyt wiele z nich jest nieefektywnych. Ale jeśli CAŁA MOC idzie w każdą czynność, niezależnie od tego jak banalna ona jest, będzie ona sukcesem sama w sobie. Każdy sukces otwiera drogę do kolejnego sukcesu, a Twój postęp w kierunku rzeczy, której pragniesz, oraz postęp rzeczy, których pragniesz, w Twoim kierunku będzie stawał się coraz szybszy.

Pamiętaj, że rezultaty udanego działania się kumulują. Ponieważ pragnienie większej ilości życia jest nieodłączną cechą wszystkich rzeczy, kiedy człowiek zaczyna dążyć w kierunku większej ilości życia, więcej rzeczy przywiązuje się do niego, a wpływ jego pragnienia zostaje pomnożony.

Rób każdego dnia wszystko co możesz zrobić i wykonuj każdą czynność w sposób efektywny.

Poprzez nieustanną kontemplację obraz tego, czego pragniesz zostanie utrwalony w Twej pamięci w najdrobniejszym szczególe – i tak zostanie on przeniesiony do umysłu Bezkształtnej Materii. W czasie pracy potrzeba, byś tylko odnosił się w swym umyśle do tego obrazu i w ten sposób pobudzał swoją wiarę, poczucie celu oraz chęć wysiłku, by pójść naprzód. Kontempluj swój obraz w wolnym czasie tak długo, aż Twoja świadomość przepełni się nim do tego stopnia, że będziesz mógł ją objąć w jednym momencie. Zachwycisz się jego wspaniałymi obietnicami tak bardzo, że nawet sama myśl o nim wyzwoli w Tobie niespożyte pokłady energii.

 

Właściwa forma działalności

Sukces w każdej formie działalności zależy z jednej strony od posiadanych przez Ciebie rozwiniętych umiejętności wymaganych przez tą działalność. Jest rzeczą bardzo istotną posiadanie dobrych narzędzi (takich jak zdolności i talenty), ale równie ważne jest używanie ich we Właściwy Sposób.

Różnorodne zdolności Twojego umysłu są narzędziami, którymi musisz wykonać pracę, którą jest zdobycie bogactwa. Będzie to dla Ciebie łatwiejsze zadanie, jeśli zajmiesz się działalnością, do wykonywania której jesteś dobrze wyposażony w umysłowe narzędzia. Odniesiesz największy sukces w działalności, która będzie wykorzystywać Twoje najmocniejsze strony.

Możesz stać się bogaty zajmując się KAŻDĄ formą działalności, ponieważ nawet jeśli nie posiadasz odpowiedniego talentu, możesz go rozwinąć poprzez sporządzenie narzędzi w miarę jak postępujesz naprzód, zamiast ograniczać się do wykorzystywania tych, z którymi się urodziłeś.

Najłatwiej staniesz się bogaty robiąc to do czego jesteś najlepiej dopasowany, ale zdobycie bogactwa da Ci więcej satysfakcji, jeśli będziesz robił to co CHCESZ robić.

Robienie tego, co chcesz robić, to życie; nie ma prawdziwej satysfakcji z życia, jeśli jesteśmy zmuszeni zawsze robić to, czego nie lubimy  i nie możemy zająć się tym, czym chcemy. Jest rzeczą pewną, że możesz robić to co chcesz, pragnienie tego jest dowodem, że masz w sobie siłę, która może to uczynić.

Pragnienie jest przejawem siły. Pragnienie, by tworzyć muzykę, jest siłą, która może tworzyć muzykę, szukając wyrazu i rozwoju. Tam gdzie nie ma siły do działania, tam nigdy nie będzie pragnienia by działać. Jest to pewny dowód na to, że siła do działania jest mocna i wymaga tylko rozwoju i użycia we Właściwy Sposób.

Najlepiej jest wybrać tę formę działalności, do której wykonania posiadasz najlepiej rozwinięte uzdolnienia, ale jeśli masz silne pragnienie, by zająć się jakąś szczególną pracą, powinieneś ją wybrać jako ostateczny cel, do którego zmierzasz.

Istnieje Umysł, który wszystko wie, a Ty jeśli posiadasz głęboką wdzięczność, możesz wejść w bliską jedność z tym umysłem poprzez wiarę i cel, by w życiu posunąć się naprzód.

Błędy biorą się z pospiesznego działania lub działania w zwątpieniu lub strachu, lub w stanie zapomnienia o Właściwym Motywie, którym jest więcej życia dla wszystkich i mniej dla nikogo.

W miarę jak podążasz Właściwą Drogą, szanse i sposobności będą przychodzić do Ciebie w zwiększonej liczbie, będziesz musiał być niewzruszony w swojej wierze i celu oraz utrzymać bliski kontakt z Wszystkowiedzącym poprzez wdzięczność.

Rób wszystko co możesz, w doskonały sposób każdego dnia, ale rób to bez pośpiechu, zamartwiania czy strachu. Idź tak szybko jak potrafisz, ale nigdy się nie spiesz. Pamiętaj, że w momencie kiedy się spieszysz, przestajesz być twórcą, a stajesz się konkurentem i wracasz do punktu wyjścia. Kiedykolwiek złapiesz się na pośpiechu, zatrzymaj się, skup swoją uwagę na mentalnym obrazie rzeczy, których pragniesz i zacznij dziękować za to, że je otrzymujesz. Ćwiczenie wdzięczności niezawodnie wzmocni Twoją wiarę i odnowi cel.

 

Wrażenie wzrostu

Niezależnie od tego czy zmienisz Twój zawód czy nie, Twoje teraźniejsze działanie musi odnosić się do działalności,  w którą jesteś obecnie zaangażowany. Możesz zająć się tym czym chcesz, robiąc konstruktywny użytek ze swojego obecnego zajęcia, poprzez wykonywanie swojej codziennej pracy w Pewien Sposób.

Jeżeli Twoje zajęcie polega na utrzymywaniu kontaktu z ludźmi, kluczową myślą całego Twojego wysiłku musi być przekazywanie do ich umysłów wrażenia wzrostu. Wzrost jest wszystkim, czego szukają mężczyźni i kobiety, jest on pragnieniem Bezkształtnej Materii szukającej pełniejszego wyrazu.

Pragnienie wzrostu jest nieodłączną cechą wszystkiego co istnieje, jest to podstawowe pragnienie wszechświata. Wszystkie działania ludzkie oparte są na pragnieniu wzrostu i większej ilości życia.

Każda żyjąca istota posiada w sobie potrzebę wzrostu, tam gdzie wzrost się zatrzymuje, od razu wkracza rozkład i śmierć. Człowiek instynktownie jest tego świadomy i dlatego nieustannie poszukuje czegoś więcej.

Normalne pragnienie posiadania większej ilości majątku nie jest złą czy naganną rzeczą, jest po prostu pragnieniem obfitszego życia, inspiracją.  Ponieważ jest to najgłębszy instynkt ich natury, ludzie lgną do osób, które mogą dać im więcej środków do życia.

Postępując Właściwą Drogą, tak jak zostało to opisane, osiągniesz ciągły wzrost dla siebie samego i dajesz go wszystkim tym, z którymi masz styczność. Stajesz się kreatywnym centrum, z którego wzrost jest rozdawany wszystkim.

Bądź tego pewien i przekaż tą pewność każdemu mężczyźnie każdej kobiecie, każdemu dziecku, z którym masz styczność, nieważne jak mała jest ta transakcja.

Przekazuj wrażenie postępu we wszystkim co robisz, tak aby wszyscy ludzie mieli wrażenie, że jesteś człowiekiem postępu i popychasz naprzód wszystkich, z którymi masz kontakt. Przekazuj myśl o wzroście nawet tym ludziom, z którymi się spotkasz w celach towarzyskich, nie próbując sprzedać im czegokolwiek i nie myśląc o interesach.

Możesz przekazać to wrażenie poprzez niewzruszoną wiarę, w to, że tym sposobem, Ty sam znajdujesz się na Drodze Wzrostu, pozwalając by inspirowała, wypełniała i przenikała każdą czynność.

Czyń wszystko co czynisz, w przekonaniu, że jesteś człowiekiem Postępu i dajesz Postęp każdemu. Poczuj, że stajesz się bogaty i przez to czynisz innych bogatymi, dając zyski wszystkim.

Nigdy nie chwal się swoim sukcesem i nie mów o nim niepotrzebnie.

Poczuj wiarę i pozwól jej pracować w każdej transakcji, niech każdy czyn, ton i spojrzenie wyraża ciche zapewnienie, że stajesz się bogaty, że już jesteś bogaty. Słowa nie będą potrzebne, by zakomunikować to uczucie innym, odczują oni wzrost w Twojej obecności i zostaną przyciągnięci do Ciebie. Musisz wywrzeć takie wrażenie na innych, żeby poczuli, że poprzez kontakt z Tobą osiągną wzrost również dla siebie. Zauważ, że dajesz im więcej w wartości użytecznej, niż bierzesz w wartości gotówkowej. Szczyć się tym i upewnij się, że wszyscy o tym wiedzą, a nie będziesz cierpiał na brak klientów. Ludzie podążą tam, gdzie dostaną wzrost, a Najwyższy, który pragnie wzrostu we wszystkim i wie wszystko, skieruje do Ciebie ludzi, którzy nigdy o tobie nie słyszeli. Twój interes szybko się rozwinie i będziesz zaskoczony niespodziewanymi zyskami. Z dnia na dzień będziesz mógł tworzyć większa liczbę kombinacji, zabezpieczyć większe korzyści i zmienić zawód na bardziej odpowiedni, jeśli takie będzie Twoje pragnienie.

Czyniąc to nigdy nie możesz stracić z oczu wizji tego, czego pragniesz lub wiary i celu by to zdobyć.

 

Człowiek postępu

Człowiek Postępu trzymający się wyrazistego mentalnego obrazu siebie, jako człowieka odnoszącego sukces i przestrzegający prawa wiary celu oraz wdzięczności, uleczy każdą uleczalną przypadłość, niezależnie od środków jakie stosuje. Stwórz wyraźną wizję tego czego pragniesz i rozpocznij działanie z wiarą i świadomością celu. Rób wszystko co tylko możesz, każdego dnia i wykonuj każde zadanie w pomyślny sposób, włóż moc sukcesu i cel, by stać się bogatym, we wszystko co robisz.

Człowiek, który na pewno pójdzie naprzód, to ten, który jest za duży na swoje miejsce i posiada wyrazistą wizję tego, kim chce być, to ten, który wie, że może zostać tym kim chce i jest zdeterminowany by BYĆ tym, kim chce.

Utrzymuj wiarę i cel, tak by każda osoba, którą spotykasz, czuła bijącą od Ciebie moc celu, tak żeby każda osoba mogła uzyskać od Ciebie poczucie postępu i wzrostu. Ludzie zostaną przyciągnięci do Ciebie, a jeśli nie masz szans na postęp w swojej obecnej pracy, niedługo zauważysz sposobność by ją zmienić.

Istnieje Moc, która niezawodnie przedstawia szansę Człowiekowi Postępu, który porusza się w zgodzie z prawem.

Zacznij myśleć i działać w ten sposób, a Twoja wiara i cel pomogą Ci szybko dostrzec okazję do polepszenia Twojej sytuacji. Takie okazje szybko się pojawią, ponieważ Najwyższy, działający we Wszystkim i działający dla Ciebie podsunie Ci je.

Nie czekaj na okazję, która będzie wszystkim tym, czym chcesz być. Kiedy pojawia się szansa, która jest czymś więcej niż tym, kim jesteś teraz i odczuwasz, że jesteś popychany w jej kierunku, wykorzystaj ją. Będzie to pierwszy krok na drodze do większej szansy.

Nie ma takiej możliwości we wszechświecie, by nie było okazji dla człowieka, który żyje życiem postępu.

Pilnuj swojej mowy. Nigdy nie mów o sobie, swoich sprawach czy czymkolwiek innym w zniechęcony lub zniechęcający sposób. Nigdy nie przyjmuj możliwości porażki ani nie wyrażaj się w sposób, który daje do zrozumienia porażkę lub jej możliwość. Nigdy nie mów, że czasy są ciężkie albo warunki do prowadzenia interesów niepewne. Czasy mogą być ciężkie i interesy niepewne dla tych, którzy znajdują się na płaszczyźnie konkurencji, ale nigdy dla Ciebie. Kiedy innym słabo się powodzi i przeżywają trudności – Ty odnajdziesz swoje największe szanse.

Naucz się patrzeć na świat jako na coś, co się Staje, co rośnie, zawsze mów w kategoriach postępu. Nigdy nie pozwól sobie czuć się rozczarowanym. Możesz oczekiwać pewnej rzeczy w pewnym czasie i nie otrzymać jej w tym czasie, co będzie Ci się wydawać porażką. Jeśli nie utracisz wiary – przekonasz się, że porażka jest tylko pozorna. Podążaj we właściwym kierunku, a jeśli nie otrzymasz tej rzeczy, otrzymasz coś o tyle bardziej wspaniałego, że ta pozorna porażka okaże się wielkim sukcesem.

Jeśli zachowujesz wiarę, trzymasz się z wdzięcznością celu i robisz każdego dnia to, co może być zrobione każdego dnia, wykonując każdą tą rzecz w sposób efektywny, to pozorna porażka okaże się wielkim sukcesem.

Kiedy ponosisz porażkę, dzieje się tak, ponieważ nie poprosiłeś o wystarczająco wiele, idź dalej, a duża rzecz, której wtedy szukałeś na pewno do Ciebie przyjdzie. Zapamiętaj to.

Nie poniesiesz porażki z powodu braku talentu czy zdolności, by robić to co chcesz. Jeśli będziesz kontynuował pracę według wskazań w tej książce, rozwiniesz w sobie potrzebne talenty i zostaniesz wyposażony w potrzebne zdolności.

 

Literatura:

„Sztuka wzbogacania się” Wallace D. Wattles, 1910 r.

Anna Muszynska

No Comment

Comments are closed here.